call us on: +86-533-4200240  E-mail: shuangying44858@163.com  Fax:+86-533-4202240
Zibo Boshan Win-Win Chemicals Co., Ltd.
Telefón: +86-533-4200240
E-mailom: shuangying44858@163.com
Kategória produktu
News
Domov > Novinky > Obsah

Analýza Základný proces toku galvanizačné odpadových vôd

Analýza Základný proces toku galvanizačné odpadových vôd

Galvanizačné je použitie chemické a elektrochemické metódy v kovu alebo iných materiálov na povrchu potiahnuté rôznych kovov. Galvanizačné technológia je široko používaný v stroj výroba, ľahký priemysel, elektronika a ďalšie odvetvia. Elektrolytické čistiarne zloženie je veľmi zložitý, odpadových vôd okrem kyanidov (CN-) čistiarne a acidobázickej odpadových vôd, odpadových vôd ťažkých kovov je galvanické kategórie potenciálne nebezpečných odpadových vôd priemyslu. Podľa klasifikácie heavy metalu prvky obsiahnuté v odpadovej vode ťažkých kovov, môže byť rozdelená do odpadové vody obsahujúce chróm (Cr), nikel (Ni), kadmium (Cd), meď (Cu) zlato (Au) odpadových vôd, odpadových vôd striebro (Ag).

Galvanizačné odpadových vôd doma i v zahraničí vo všeobecnosti pozornosť, vyvinuli rôzne techniky riadenia prostredníctvom jedovaté liečby pre non-jedovaté, škodlivé do neškodný, Recyklácia drahých kovov, recirkulácia vody a iné opatrenia na eliminovať a znížiť emisie ťažkých kovov. Rýchly rozvoj galvanizácia priemyslu a narastajúce požiadavky na ochranu životného prostredia, galvanizačné odpadových vôd začala vstúpiť do čistej výrobného procesu, úplnú kontrolu a recyklačného hospodárstva integrácia fáze, Recyklácia a uzavretej slučky je prúdu smer rozvoja.

Galvanizačné je použitie chemické a elektrochemické metódy v kovu alebo iných materiálov na povrchu potiahnuté rôznych kovov. Odpadových vody liečba galvanizačné technológia je široko používaný v stroj výroba, ľahký priemysel, elektronika a ďalšie odvetvia. Elektrolytické čistiarne je zložitejšia, galvanizačné odpadové vody obsahujúce chróm, zinok, meď, nikel, kadmium a iné ióny ťažkých kovov a kyseliny, alkalických, kyanidu a iných látok s veľké toxicitu. Elektrolytické čistiarne zloženie je zložitý, znečisťujúcich látok možno rozdeliť do dvoch hlavných kategórií anorganických znečisťujúcich látok a organických znečisťujúcich látok, kvalita vody zmeniť rozsah, na výrobu rôznych druhov odpadových vôd rozmanitosti druhov znečisťujúcich látok, CODcr koeficient zmeny; Odpadových vôd a elektrolytické čistiarne toxicity, obsahujúce veľa ťažkých kovov ióny, ak nie je liečená priamo do okolitej vody spôsobí veľké znečistenie.

Moja krajina aktuálnej galvanizácia priemyslu odpadových vôd status quo štatistiky a prieskumy, široko používaný galvanizácia odpadových vôd metódy sú predovšetkým sedem kategórií:

(1) chemické zrážanie metóda, a delí sa na neutralizácii a sírnik zrážok metóda.

(2) oxidácia a redukcia liečby, delí metódy chemickej redukcie, feritové metóda a elektrolýza.

(3) extrakcie separácia metódou.

(4) adsorpčnej metódy.

(5) membránové separácia technológie.

(6) ionexovej metóda.

(7) biologické čistenie technológií, vrátane bioflocculation, biosorption, biochemické metódy fytoremediáciou.

1, galvanizácia heavy metal odpadových vôd technológia status quo

Tradičné metódy, galvanizácia odpadových vôd sú: chemická metóda, metóda iónovej výmeny, elektrolýza a tak ďalej. Tradičná metóda sa zaoberá elektrolytické čistiarne má však tieto problémy:

(1) cena je príliš vysoká - voda nie je možné recyklovať, vody a kanalizácie liečba náklady tvorili 15% celkových výrobných nákladov na 20%;

(2) plytvanie zdrojmi - drahých kovov vypúšťaných do vody, nemôže byť recyklovaný;

(3) znečisťovanie životného prostredia - elektrolytické čistiarne v ťažkých kovov ako "trvalé znečisťujúce látky" v biologických reťazového prevodu a hromadeniu a nakoniec ohroziť ľudské zdravie.

Typický proces elektrolytické čistiarne membránové technológie je takto:

Pomocou membránovej technológie pre galvanické odpadových vôd ideálne riešenie na podporu galvanizácia modernizácia technológie priemyslu. Jeho hlavné rysy:

(1) zníženie nákladov - voda a drahých kovov recyklácie, znižovanie spotreby materiálu

(2) recykláciu zdrojov - drahé kovy recyklácie

(3) na ochranu životného prostredia - nulové vypúšťanie odpadových vôd alebo mikro-emisie

Galvanizačné výrobného procesu veľká spotreba vody a emisií ťažkých kovov na znečisťovanie životného prostredia voda, značne sťažené trvalo udržateľný rozvoj odvetvia galvanizácia. Náklady na tradičné povrchové úpravy odpadových vôd procesu je príliš vysoká, odpadových vôd heavy metalu nie je recyklovaná voda telo, ľahko spôsobiť poškodenie biologických. Oddelenie membránovej technológie vody a heavy metal recykláciu, pochodovali oddelenie membránové riešiť galvanizácia odpadových vôd, môžete dosiahnuť heavy metalu "nulových emisií" alebo "mikro-emisie", tak, že výrobné náklady výrazne znížená.

Použitie membrány oddelenie technológie, od galvanizácia využitie odpadových vôd ťažkých kovov a vodné zdroje, znížiť alebo eliminovať znečistenie životného prostredia, dosiahnutie čistých výrobných galvanizácia, vyššia pridaná hodnota zlata, striebra, nikel, meď a ostatné galvanické oddelenie odpadových vôd technológie dosiahnuť uzavretým okruhom, a produkovať dobré ekonomické výhody. Pre integrované galvanizácia odpadových vôd po jednoduché fyzikálne a chemické ošetrenie, použitie membránová separácia technológie môžete použiť väčšinu vody, odpadových vôd využitie vo výške až 60% na 80%, zníženie celkového vypúšťania odpadových vôd, zníženie emisií znečisťujúcich látok, voda.


Kontaktujte nás
Address:Xiajiazhuang mesto, Boshan Dist., Zibo, Shandong, Čína
Tel: +86-533-4200240  Fax:+86-533-4202240
E-mail:shuangying44858@163.com
Copyright © Zibo Boshan Win-Win Chemicals Co., Ltd.